PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

ZALANIE I POŻAR. JAK SIĘ PRZED NIMI ZABEZPIECZYĆ?

Bardzo ważne jest, by odpowiednio szybko reagować na ryzyko wystąpienia pożaru czy zalania. W jaki sposób możemy to zrobić?
Dwa potężne żywioły — ogień i woda — bardzo często są przyczyną zagrożenia dla naszego domu i naszych bliskich. Bardzo ważne jest, by odpowiednio szybko reagować na ryzyko ich wystąpienia. W jaki sposób możemy to zrobić?
Każde domostwo narażone jest na tak zwane zagrożenia środowiskowe, czyli zagrożenia takie jak pożar, zalanie czy wyciek gazu. Jednymi z najbardziej popularnych są pożar oraz zalanie. Zwykle zaczyna się niewinnie — jednak nawet żar z papierosa upadający na kanapę może rozprzestrzenić się bardzo szybko i doprowadzić do pożaru całego domu lub mieszkania. Podobnie z zalaniem — przewód od pozostawionej włączonej pralki może pęknąć, a woda szybko zaleje nam podłogę. Kluczową więc kwestią w takich sytuacjach jest szybkie reagowanie. Jednym ze skutecznych sposobów ochrony jest zakup alarmu JABLOTRON 100+ z czujkami środowiskowymi. System jest w stanie natychmiast ostrzec Cię o zagrożeniu, lokalnie poprzez włączenie syren i zdalnie, poprzez wysłanie odpowiednich komunikatów na telefon. Dzięki temu czad nie będzie już niewidzialnym zagrożeniem, a Ty będziesz mógł spać spokojnie.
Czujki JABLOTRON 100+, które doskonale ostrzegają o pożarze, nie tylko wykrywają zmianę temperatury, ale też dym. Ponieważ na czujkach można ustawić wiele trybów pracy, będą one również doskonale się sprawdzać w pomieszczeniach, gdzie standardowa czujka pożarowa nie może być stosowana. Występuje również wersja z funkcją wewnętrznej syreny alarmowej. Taka czujka może poprzez sygnalizację lokalną poinformować o pojawieniu się pożaru w innej części budynku. Czujki JABLOTRON 100+ natychmiast wykrywają obecność wody w miejscach, w których być jej nie powinno i informują o problemie. Dodatkowo, jeżeli zastosowano automatyczny zawór, np. tuż za licznikiem, to w wypadku pojawienia się zagrożenia system sam „zakręci wodę” w całym domu. Wówczas uniknie się zupełnie problemów wynikających z zalania mieszkania. Innym przykładem, gdzie bardzo pomocne będą czujki zalania, jest kontrola ilości wody w zbiorniku. Może to mieć zastosowanie dla różnego rodzaju instalacji przelewowych, chłodzących, nawadniających, itp. W razie zbyt wysokiego lub zbyt niskiego poziomu wody, system poinformuje o tym użytkownika. Może również w sposób automatyczny sterować urządzeniami (np. pompą) i zależnie od wskazań czujki, załączać i wyłączać ją. Sam użytkownik, po otrzymaniu informacji, również w łatwy sposób, zdalnie może sterować takim systemem wodnym. Maksymalne bezpieczeństwo uzyskasz, jeśli poza lokalnym załączeniem się alarmu podłączysz czujkę do systemu alarmowego — dzięki temu system poinformuje Cię o zagrożeniu powiadomieniami PUSH lub SMS. Dzięki temu możesz być spokojny o swoich bliskich, gdy nie ma Cię w domu.

Co zyskujesz dzięki rozwiązaniom JABLOTRON 100+?

  • Spokój i pewność, że zostaniesz powiadomiony o zagrożeniu na czas
  • Możliwość szybkiego i prawidłowego reagowania
  • Powiadomienie odpowiednich służb o pożarze w Twoim domu
  • Możliwość kontroli np. zaworu z wodą
  • Poinformowanie na miejscu wszystkich domowników i sąsiadów o pożarze poprzez głośny sygnał dźwiękowy syreny alarmowej
  • Ochronę urządzeń elektronicznych przed wodą
  • System może automatycznie zakręcić wodę w twoim domu w przypadku wykrycia wilgoci
  • DLA NASZYCH KLIENTÓW