PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

JAK SKUTECZNIE ZABEZPIECZYĆ I MONITOROWAĆ BUDYNKI WIELORODZINNE?

W blokach oraz apartamentowcach, elektroniczny system bezpieczeństwa jest cichym, dyskretnym i niezawodnym zabezpieczeniem przed złodziejami i osobami niepożądanymi.
Czy masz dość przechowywania sprzętu sportowego, rowerów i innych wartościowych przedmiotów w swoim mieszkaniu? Nie wiesz jak je zabezpieczyć i boisz się zostawiać je w obszarach współdzielonych, jak np. piwnica blokowa czy komórka lokatorska?
Rowery, narzędzia, sprzęt sportowy, wózki dziecięce. To tylko niektóre pozycje z listy wartościowych przedmiotów, które przechowujesz w piwnicy, schowku, na balkonie lub jeszcze innym miejscu. Pytanie brzmi, jak to wszystko skutecznie pilnować? Im większy apartamentowiec, tym więcej pokus dla złodzieja. Dodatkowo w takich budynkach przewija się bardzo duża liczba osób. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest monitorowanie wchodzących ludzi do środka. Dużym zagrożeniem dla takich lokacji jest też powstanie pożaru, wyciek gazu, czy zalanie wodą. Dobrze, żeby takie zdarzenia mogące powstać w częściach wspólnych można było monitorować i wykryć jak najwcześniej.
Każda centrala alarmowa systemu JABLOTRON 100+ może jednocześnie chronić aż 15 stref. To oznacza 15 różnych części budynku zarządzanych oddzielnie, np. obszar wejścia, wózkownia, schowek na rowery, piwnica, strych, itp. Pojedyncza centrala może też przykładowo być tak zaprogramowana, że chroni niezależnie 14 mieszkań i jedną dodatkową strefę wspólną, np. wejście do piwnicy.

System JABLOTRON 100+ może zadbać o wiele rzeczy, między innymi umożliwia:

 • otwieranie drzwi i zarządzanie uprawnieniami wejścia do budynku i wyjścia z budynku
 • monitorowanie obszarów wspólnych takich jak: piwnice, poddasza itp.
 • instalację czujek środowiskowych w celu ochrony budynku przed pożarem, zalaniem lub wyciekiem toksycznych gazów - w momencie wykrycia zagrożenia system natychmiast powiadomi niezbędne służby.
 • instalację kamer i fotokomórek do systemu w celu łatwego kontrolowania osób wchodzących do budynku lub obszarów wspólnych.
 • natychmiastowe zgłoszenie nieupoważnionego wtargnięcia poprzez powiadomienie na telefon komórkowy, za pośrednictwem aplikacji MyJablotron lub wysłania wiadomości do agencji ochrony.
 • łatwą i szybką instalację, dzięki możliwości łączenia czujek przewodowych i bezprzewodowych.
 • Jak wzmocnić ochronę mieszkań i zapewnić prywatność? Możesz to zrobić, instalując centralę alarmową i przestrzegając następujących zasadach bezpieczeństwa:
  • zainwestuj w wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe i zamki.
  • zawsze zamykaj za sobą kolejno wszystkie drzwi. Upewnij się, że można je otworzyć tylko kluczem, podając właściwy kod lub specjalnym elektronicznym brelokiem.
  • zamontuj folie przeciwwłamaniowe i/lub kraty na nisko położonych oknach.
  • nie zostawiaj wartościowych przedmiotów na balkonach. Przyciągają one uwagę złodzieja i prowokują do włamania. Należy dodać, że po mimo iż najbardziej narażone są balkony bliżej ziemi, to zdarzają się kradzieże nawet z tych położonych kilka pięter nad ziemią.
  • nie wpuszczaj obcych do budynku. To banalne, ale często wystarczy zadzwonić domofonem i na pytanie „kto tam” odpowiedzieć „elektrownia”. W wielu przypadkach drzwi na klatkę wspólną bloku zostaną wtedy otwarte.
  Pamiętaj też o powiedzeniu „przezorny zawsze ubezpieczony”. Dobre stosunki z sąsiadami są bezcenne. Niestety nawet mieszkańcy tego samego budynku lub osoby ich odwiedzające mogą ulec pokusie i zabrać rzeczy pozostawione bez nadzoru w korytarzu lub obszarach wspólnych.
  Chcesz dowiedzieć się, czy system alarmowy Jablotron nadaje się do montażu w danym budynku, poznać wymagania instalacji i jej koszt? Skontaktuj się z nami, odpowiemy na Twoje pytania, doradzimy i zarekomendujemy certyfikowanego instalatora Jablotron, który sprawnie zadba o prawidłowy montaż systemu.

  DLA NASZYCH KLIENTÓW