PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

Systemy Alarmowe

Profesjonalne systemy alarmowe zwiększają ochronę monitorowanych obiektów mieszkalnych i firmowych, gwarantując poczucie bezpieczeństwa i stabilności.

Systemy alarmowe – poczucia bezpieczeństwa nie weźmiesz znikąd

Zastanawiasz się, jaka wartość majątku jest już słusznym uzasadnieniem, by rozważać alarm do domu, firmy lub magazynu? Ta materialna przez każdego może być widziana w innej skali. Są jednak aspekty, których wyliczyć i wycenić się nie da – spokój, poczucie bezpieczeństwa i pewności, jakie na co dzień (i na noc!) zapewniają sprawdzone, certyfikowane systemy alarmowe, które nie tylko “wyglądają”, ale naprawdę działają. Dzięki temu, że na alarm Jablotron składają się różnorodne, kompatybilne ze sobą moduły, jesteśmy w stanie skomponować taki system alarmowy, który będzie idealny zarówno dla Twoich potrzeb (pod kątem zarządzania czy wygody użytkowania) jak i charakterystyki obiektu, który chcesz zabezpieczyć: dom rodzinny, posiadłość wakacyjna, kompleks biurowy, zakład produkcyjny czy wielkopowierzchniowy magazyn generują diametralnie różne wymagania co do systemu zabezpieczeń. Przy odpowiedniej konfiguracji alarm Jablotron 100+ sprosta im wszystkim.

Czujnik ruchu to nie wszystko! Przed czym chroni centrala alarmowa?

To naturalne, że alarm w domu kojarzy Ci się bezpośrednio z nieproszonymi gośćmi. Pamiętaj jednak, że nowoczesne systemy alarmowe mogą obejmować znacznie więcej funkcji aniżeli sam czujnik ruchu. Bo i lista zagrożeń nie kończy się na intruzach z krwi i kości! Nowoczesna centrala alarmowa steruje wieloma zainstalowanymi w systemie urządzeniami, takimi jak:

 • czujnik czadu, który zaalarmuje o obecności bezwonnego i śmiercionośnego gazu. Wbrew utartej opinii tlenek węgla może być efektem spalania każdego rodzaju paliwa, nie tylko węgla lub drewna (choć w sezonie grzewczym to właśnie takie zdarzenia zdają się być najczęstsze). Dlatego czujnik czadu ma uzasadnienie wszędzie tam, gdzie ogrzewanie nie jest elektryczne. Efektywnie rozmieszczone czujniki czadu pozostają w sąsiedztwie potencjalnych źródeł ulatniania się tlenku węgla, a tymi są nie tylko piece, ale np. łazienkowe junkersy podgrzewające wodę.

 • czujnik gazu, który nie jest tożsamy z wymienionym wyżej czujnikiem czadu, choć występują oczywiście czujki hybrydowe, reagujące zarówno na wyższe stężenie gazów palnych jak i tlenku węgla. W przeciwieństwie do czujki czadu w przypadku gazów możesz opierać się również na zmyśle powonienia, który jednak bywa zawodny - kiedy np. w pomieszczeniu pozostaną wyłącznie dzieci nieświadome zagrożenia, gdy pomieszczenie, np. hala produkcyjna, pełne jest innych źródeł intensywnych zapachów lub też wymaga noszenia odpowiednich masek.

 • czujnik zalania, który niekoniecznie będzie zapobiegać awarii, lecz umożliwi szybką (a nawet natychmiastową) reakcję, co pomoże znacznie zminimalizować straty. Czujnik zalania bywa szczególnie doceniany podczas dłuższych nieobecności, kiedy to w momencie powrotu można uwolnić się od nieśmiałej niepewności, co takiego zastaniesz za zamkniętymi drzwiami domu czy mieszkania.
 • Dopełnieniem tak skonstruowanego systemu alarmowego Jablotron jest możliwość zdalnej reakcji na alarm i kompatybilność z układem automatyki domowej. Inteligentny system zabezpieczeń pozwoli Ci np. podnieść rolety i wyłączyć źródło ogrzewania za pomocą aplikacji MyJablotron. Nie tylko wiesz, co się dzieje, ale też reagujesz natychmiastowo!

  Alarm Jablotron 100+ w mikro- i makroskali

  Mowa o dwupokojowym mieszkaniu Twojej babci czy o zakładzie produkcyjnym połączonym z dwiema halami magazynowymi? Niezależnie od powierzchni, układu i liczby pomieszczeń czy wreszcie liczby użytkowników (alarm Jablotron przewiduje nawet 600 dostępów!) nasi doradcy są w stanie zaprojektować dla Ciebie gotowy i funkcjonalny, często także bezprzewodowy system alarmowy. Spersonalizowany, bo to Ty decydujesz się na konkretny zakres ochrony – czy będą to wyłącznie czujniki ruchu, czy również monitoring, czujniki gazu lub czadu oraz czujniki zalania. Jako że współpracujemy z przeszkolonymi i zaufanymi ekipami monterskimi, instalacja centrali alarmowej jak i wszystkich innych elementów systemu przebiega sprawnie i fachowo, tym bardziej, że do dyspozycji pozostają także alarmy bezprzewodowe.

  Nieocenioną zaletą alarmu Jablotron 100+ jest możliwość znacznego rozbudowania systemu:

 • w ramach jednego systemu alarmowego można zainstalować aż 230 urządzeń
 • nawet 600 użytkowników może mieć dostęp do jednego systemu alarmowego
 • 15 stref i 128 wyjść programowalnych
 • aż do 64 zdarzeń kalendarzowych
 • Te liczby robią wrażenie! Oznaczają, że nawet w przypadku kilkuset osobowej firmy logistyka zabezpieczeń nie jest żadnym problemem. Na koniec dodaj do tego zdalne sterowanie alarmem w domu i firmie przez aplikację MyJablotron oraz bezpieczne przechowywanie danych w chmurze. I okazuje się, że system alarmowy może być jednocześnie pewny i profesjonalny, a do tego po prostu przyjazny w obsłudze!

  Centrala alarmowa i czujnik ruchu? A może również kamery i funkcje Smart Home? Umów się z naszym doradcą i wybierzcie najlepsze rozwiązania!

  Pierwszy krok do bezpieczeństwa to telefon: 61 847 80 24 lub wiadomość: biuro@jablotech.pl. Nasi doradcy chętnie spotkają się z Tobą na miejscu, by wstępnie ocenić zakres prac i zaproponować najlepsze systemy alarmowe. Wspólnie ustalicie, na czym Ci zależy i jakie są możliwości zabezpieczenia, montażu oraz ewentualnej kompatybilności alarmu Jablotron 100+ z innymi systemami automatyzacji. Na tej podstawie przygotujemy dla Ciebie projekt systemu alarmowego wraz z kosztorysem i planem montażu. Do Twojej dyspozycji pozostaną certyfikowane ekipy montażowe, z którymi współpracujemy na stałe. Finałem tej kompleksowej usługi jest poziom bezpieczeństwa 2 – zgodnie z normą europejską EN 50131!

  NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA

  MASZ PYTANIA

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  WSPARCIE TECHNICZNE

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  GODZINY OTWARCIA

  Pon - Pt: 8:00 – 16:00
  Sob - Nd: Zamknięte

  DLA NASZYCH KLIENTÓW