PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

Monitoring Wizyjny

System monitoringu to jeden z podstawowych elementów właściwego zabezpieczenia nieruchomości, gwarantujący możliwość szybkiej reakcji w wypadku zagrożenia.

Monitoring wizyjny i kamera IP – jeśli chcesz mieć co nieco na oku

Być może nie przekonuje Cię teoria, że “mniej wiesz – lepiej śpisz”. Być może zbyt duże ryzyko zawodowe skłania Cię do większej kontroli. Albo odpowiedzialność za najbliższych i Wasze bezpieczeństwo nakazuje właśnie widzieć więcej i przez to spać spokojniej? Niezależnie od tego jaka jest Twoja motywacja, sprawny i efektywny monitoring wizyjny będzie doskonałym uzupełnieniem całego systemu alarmowego, a dobra kamera IP nie tylko realnie i fizycznie zwiększy możliwości kontroli, ale też uwolni od niepewności i zapewni poczucie bezpieczeństwa – majątkowego, zawodowego i rodzinnego!

Kamera IP to zaledwie początek!

Kamery same w sobie bywają postrachem – stąd wykorzystywanie atrap z nadzieją na skuteczne zniechęcenie potencjalnych włamywaczy. Oczywiste jest jednak, że kamera IP to jeden z elementów całego systemu alarmowego, który – by działać wydajnie i skutecznie – wymaga też obecności innych podzespołów, zaczynając od złączy, okablowania czy zasilaczy, a kończąc na twardych dyskach, chmurze przechowującej zarejestrowane dane oraz – jak w przypadku kamer IP z serii Jablotron 100+ – aplikacji pozwalającej na zdalne i intuicyjne zarządzanie systemem monitoringu. Kluczem do sukcesu jest zaprojektowanie takiej sieci i wykorzystanie takich urządzeń, które razem stworzą system alarmowy przystosowany do wielkości i charakteru zabezpieczonego obiektu czy terenu. Stąd dostępność w naszej ofercie zarówno gotowych zestawów do monitoringu wizyjnego, jak i komponentów do instalacji dalece bardziej rozbudowanych i kompatybilnych nie tylko z całym systemem alarmowym i czujnikami ruchu, ale też z całą siecią automatyzacji tzw. inteligentnego domu; stąd też wreszcie obecność fachowców, którzy doradzą najbardziej optymalne rozwiązania i przeprowadzą sprawny montaż!

Sprawdzona i dobra kamera IP – czyli jaka?

Jeśli masz nadal przed oczami losowe screeny z miejskiej kamery IP, na których widzisz zaledwie zarys ulicy i sylwetek, wiesz dobrze, że monitoring może być najzwyczajniej w świecie nieskuteczny ze względu na złą jakość rejestrowanego obrazu. Natomiast urządzenia, które wykorzystuje system alarmowy Jablotron 100+, dostarczają obraz wyraźny (w jakości full HD) i kolorowy. Co więcej! Nasze kamery IP są wyposażone w oświetlenie podczerwone, które skutecznie utrzymuje wysoki poziom widoczności nawet w ciemności (a najczęściej te momenty są przecież najbardziej istotne).
Niezależnie od docelowej lokalizacji kamery IP warto postawić na model wytrzymały mechanicznie i żywotny. Zmiany pór roku (na zewnątrz, ale także wewnątrz pomieszczenia), nasłonecznienie w ciągu dnia itp. mogą powodować wysokie wahania temperaturowe, na które kamera IP z linii Jablotron 100+ nie będzie reagować (bezpieczny dla niej zakres temperatur leży między -22°C a +55°C!). Przy wyborze urządzenia trzeba jeszcze zwrócić uwagę na jego obudowę, a konkretnie parametry szczelności – chodzi przede wszystkim o to, by kamera IP była pyłoszczelna oraz bryzgoszczelna. Nie tylko deszcz, ale też kurz czy małe drobinki brudu/pyłu mogą negatywnie wpłynąć na działanie kamery IP, zaburzając tym samym funkcjonowanie całego systemu alarmowego. Dlatego bardzo istotnym wyznacznikiem przy wyborze kamer jest certyfikacja urządzenia w klasie ochronności, na przykład, jak w przypadku kamer z serii Jablotron 100+, IP67.
Pozostaje jeszcze jedno pytanie: kamera IP typu bullet czy kopułowa? Ta druga zapewnia zawsze większy zakres monitorowanej strefy, pierwsza – mniejszy (w przypadku kamer z systemu alarmowego Jablotron 100+ mowa o 115 oraz 90 stopniach), ale w żaden sposób nie zdeformowany. Kopułowa kamera IP jest także ceniona za dyskretny wygląd i niewielkie gabaryty. Jeśli jednak istotne są detale rejestrowanego obrazu zlokalizowane w konkretnej przestrzeni, np. kasa sklepowa czy konkretny fragment parkingu – tubowa kamera IP pozwoli dostrzec i utrwalić rysy twarzy, numery rejestracyjne czy inne, niekiedy istotne szczegóły. W ostatecznym wyborze rodzaju kamery IP odpowiedniej do całego systemu alarmowego pomogą Ci oczywiście nasi doradcy!

Kamera IP wybrana, zainstalowana, podłączona. I co dalej?

…czekać, aż coś się wydarzy, by zrobić z kamery użytek? Tylko w ostateczności! Bo na szczęście zaawansowane technicznie urządzenia rejestrujące wchodzące w skład sieci tak funkcjonalnej, jak system alarmowy Jablotron 100+, mogą znacznie więcej niż dostarczyć policji materiałów dowodowych, gdy jest już po wszystkim. Kamera IP pozwala Ci na bieżąco i w czasie rzeczywistym widzieć, co dzieje się w Twoim domu czy firmie – niezależnie od tego, gdzie przebywasz (potrzebny jest jedynie dostęp do internetu). Dzięki aplikacji MyJablotron, z którą łączy się kamera IP masz możliwość natychmiastowej reakcji – np. wezwania pomocy, włączenia alarmu czy po prostu zachowania czujności, gdy pod Twoją nieobecność pociechy same wróciły już do domu. Wysoki stopień zautomatyzowania systemu monitorującego oznacza również, że – jeśli nie masz czasu lub po prostu ochoty – wcale nie musisz być na bieżąco z tym, co dzieje się pod okiem Twojej kamery IP. Obraz zostanie automatycznie zapisany nie tylko po włączeniu alarmu, ale też 30 sekund przed zdarzeniem. Może być również zapisywany każdorazowo przy uzbrajaniu i rozbrajaniu systemu alarmowego. A połączenie kamery IP z centrum zabezpieczeń oznacza, że interwencja zostanie podjęta nawet bez Twojego zlecenia – a Tobie na bieżąco zostaną przekazane informacje z rozwoju wydarzeń. Jeszcze większy wachlarz możliwości (i automatyzacji!) rozwija się w przypadku rozbudowanego systemu automatyki domowej.

Jakość i wielofunkcyjność systemów alarmowych Jablotron 100+ sprawiają, że instalowanie kamery IP nie jest jedynie wyborem “straszaka” uznawanego za obowiązkowy element wystroju lokali użytkowych. Jest za to realnym narzędziem monitorowania i bieżącego interweniowania - nie tylko w sytuacji zagrożenia! Kamera IP pozwala Ci być w kilku miejscach na raz i bez stresu, wygodnie działać wielotorowo!

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA

MASZ PYTANIA

tel: +48 61 847 80 24
mail: biuro@jablotech.pl

WSPARCIE TECHNICZNE

tel: +48 61 847 80 24
mail: biuro@jablotech.pl

GODZINY OTWARCIA

Pon - Pt: 8:00 – 16:00
Sob - Nd: Zamknięte

DLA NASZYCH KLIENTÓW