PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

Kontrola Dostępu

Profesjonalne systemy kontroli dostępu to gwarancja identyfikacji podmiotu, który chce uzyskać dostęp do zabezpieczonego pomieszczenia lub budynku.

Nowoczesna kontrola dostępu: jeden klucz dla wszystkich, ale… każdy inny!

“Nieupoważnionym wstęp wzbroniony”, “przejście tylko dla personelu”, “proszę nie wchodzić”… Największą wadą takich kartek przyklejanych tu i ówdzie do ścian i drzwi nie jest wcale wątpliwa estetyka, lecz… jeszcze bardziej wątpliwa skuteczność w kontroli dostępu. Kartkę zignorować nietrudno, wystarczą argumenty w rodzaju “ja tylko na chwilę”. Czasami przekłada się to “tylko” na uciążliwość, ale bywa przecież, że kontrola dostępu ma znaczenie szalenie ważne, rzutujące na bezpieczeństwo i możność funkcjonowania w danej przestrzeni. A niewiele dzieli Cię od systemu, który sprawi, że kontrola dostępu będzie rzeczywiście pod pełną kontrolą! W pełni zautomatyzowanego, prostego w obsłudze i taniego w utrzymaniu. Kontrola dostępu z wykorzystaniem kart czyni wszelką ewidencję wejść i wyjść wręcz banalną, minimalizuje też potrzebę tworzenia dodatkowych etatów portierskich czy ochroniarskich. Oprócz tego, że jest skutecznie, jest też najzwyczajniej w świecie wygodnie – jak to zazwyczaj bywa w przypadku zautomatyzowanych systemów elektronicznej kontroli dostępu. I kompleksowo, bo użytkownikami jednego takiego systemu może być aż 600 osób!

Na czym polega automatyczna kontrola dostępu?

Słusznie jako pierwsze przychodzą Ci na myśl elektroniczne karty dostępu oraz czytniki tychże kart (opcjonalnie skanery lub po prostu szyfratory). Aby jednak system kontroli dostępu mógł zadziałać, potrzebne są jeszcze elementy, które za pomocą kart należy otworzyć, a więc wszelkiego rodzaju szlabany, zamki, blokady, bramki i im podobne. Nowoczesna i zautomatyzowana kontrola dostępu idzie jednak o co najmniej krok dalej: nie tylko na bieżąco reguluje ruch osób w danym obiekcie, ale też niejako go rejestruje. Jako że każda karta wyposażona jest w unikalny kod i przypisana konkretnemu użytkownikowi, wiesz doskonale, kto, gdzie i o której godzinie był albo gdzie aktualnie przebywa. Nie chodzi tu oczywiście o inwigilację absolutną, jednak mapa ruchu pracowników zarejestrowana przez system kontroli dostępu staje się niezwykle przydatna w sytuacjach nieplanowanych, awarii, błędu ludzkiego, wypadków czy wreszcie – wszelkiego rodzaju wtargnięcia osób nieupoważnionych.

Nowocześnie, czyli… prościej i szybciej. Co jeszcze daje zautomatyzowana kontrola dostępu?

Dorabianie kolejnych kluczy? Pokaźny wykaz, kto klucze pobrał, a kto zdał? Już nie! Nowy pracownik otrzymuje nową kartę, która zostaje skonfigurowana na potrzeby danego stanowiska. Jeśli z czasem te potrzeby się zmienią – wystarczy skonfigurować ją ponownie! Tego typu system kontroli dostępu docenia się szczególnie, gdy dojdzie do zagubienia, kradzieży lub jakiejkolwiek utraty kart. Nie trzeba organizować niemałego przedsięwzięcia wymiany zamków w niemal całej firmie – wystarczy po prostu zablokować kartę w systemie! W sytuacjach ekstremalnie niepożądanych (ale wszakże nie niemożliwych), kiedy dochodzi do mało polubownego rozłamu w teamie i posiadacze kart utracą zaufanie, również nie trzeba obmyślać strategii odzyskania kluczy. To nadal tylko kilka kliknięć! I na koniec… Jak zapewne się domyślasz, tego typu systemy kontroli dostępu tworzą układ wprost idealny z systemami alarmowymi oraz automatyką budynkową. Wachlarz możliwości rozwijający się przy takim połączeniu jest naprawdę szeroki – dlatego warto zaangażować naszych doradców, by z wszystkich rozwiązań oferowanych przez system alarmowy Jablotron 100+, kontroli dostępu czy automatyki budynkowej skomponowali układ idealny!

Gdzie automatyczna kontrola dostępu odnajdzie się najlepiej?

 • Tam, gdzie znajdują się materiały lub obiekty niebezpieczne. Wszelkiego rodzaju laboratoria, zakłady produkcji bazujące na składowych np. łatwopalnych czy toksycznych, miejsca, gdzie przebywanie bez znajomości określonych procedur może być przykre w skutkach; w takich wypadkach kontrola dostępu może oznaczać bezpieczeństwo nie tylko dla pojedynczych osób, ale też dla otoczenia i osób trzecich.

 • Tam, gdzie zabezpieczenia wymagają materiały tajne lub cenne. Od dokumentów urzędowych, przez eksponaty muzealne po zasoby czysto majątkowe, które dopuszczają obecność osób ściśle zaufanych lub wysoce kompetentnych.

 • Tam, gdzie codziennie i na bardzo dużej powierzchni spotyka się dużo (setki!) osób. Centra biznesowe, siedziby dużych korporacji, wielopiętrowe wieżowce aż proszą się o zautomatyzowane, pewne i kompleksowe rozwiązania. Kontrola dostępu oznacza wszakże klarowne utrzymanie podziału między poszczególnymi sektorami, wydziałami czy innymi strukturami składającymi się na wielką komórkę firmy. Wielką, bo jeden system jest przygotowany na aż 600 użytkowników, a nic nie stoi na przeszkodzie, by w razie potrzeby w jednym budynku zastosować kilka systemów!

 • Tam, gdzie miejsca “społeczne” muszą mieć kontrolę dostępu… społeczeństwa. W grę wchodzi bezpieczeństwo na przykład dzieci - w placówkach przedszkolnych czy żłobkach. Także wszelkiego rodzaju placówki medyczne, gdzie kontrola dostępu bywa naprawdę złożona.

 • Tam, gdzie za wejście należy… zapłacić. Bez udziału recepcji, manualnego odhaczania obecności w systemie czy przystawiania pieczątki na karnecie. Klient z opłaconym pakietem korzysta z aktywnej karty - prosto, wygodnie, nieinwazyjnie wchodzi na siłownię, basen czy innego rodzaju kompleksy.
 • Potrzeba rodzi rozwiązania, dlatego automatyczna kontrola dostępu może przybierać najróżniejsze oblicza. W każdym jednak wnosi ze sobą i wygodę, i skuteczność. Porozmawiaj z naszymi doradcami o swoich potrzebach – na nie też znajdzie się odpowiednie rozwiązanie – kontrolowane!

  NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA

  MASZ PYTANIA

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  WSPARCIE TECHNICZNE

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  GODZINY OTWARCIA

  Pon - Pt: 8:00 – 16:00
  Sob - Nd: Zamknięte

  DLA NASZYCH KLIENTÓW