PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

Bezpieczeństwo Pojazdów

Monitoring pojazdów to istotne wsparcie zarówno dla prywatnych użytkowników, jak również kadry zarządzającej, która w szybki i prosty sposób może sprawdzić status floty.

Monitoring pojazdów – jeśli wolisz coś więcej niż “szerokiej drogi!”

Najwyższy czas przełamać nieaktualny już stereotyp, według którego systemowy monitoring pojazdów dotyczy całej floty, a więc dużych firm logistycznych, transportowych i im podobnych, podczas gdy wszystko, co czekało na mniej przedsiębiorczego kierowcę prywatnego (i jedynego!) auta, to po prostu alarm samochodowy. Już nie! Tak się składa, że korzystając z produktów marki Jablotron, możesz zyskać zarówno monitoring pojazdów dla swojej niewielkiej samochodowej floty (mowa o przedsiębiorstwach małych i średnich), jak i wielofunkcyjny alarm samochodowy z opcjami monitorowania na użytek indywidualny. Przy czym warto zaznaczyć, że wspomniany alarm samochodowy nie musi ograniczać się jedynie do sygnału dźwiękowego – funkcji i zalet jest obecnie znacznie więcej!

Przed czym chroni nowoczesny alarm samochodowy?

Nowoczesne systemy alarmowe spod znaku Jablotron to zabezpieczenie złożone i działające na wielu płaszczyznach. Dla Ciebie oznacza to jednak łatwość użytkowania (ponownie kłania się wspominana już nie raz i nie dwa aplikacja MyJablotron) i ochronę maksymalnie kompleksową, znacznie szerszą niż ta, którą alarmy samochodowe oferowały na przykład dwie dekady temu. Argumentem niechaj będzie szeroki wybór czujek, które pozostają do dyspozycji przy konfiguracji danego systemu alarmowego. Oprócz czujki ruchu monitorującej to, co dzieje się wewnątrz auta, są to również między innymi czujki powierzchniowe przechyłu, zbicia szyby, wstrząsu, a także czujki środowiskowe temperatury, dymu i wycieku gazu. Co to oznacza? Otóż tego typu alarm samochodowy nie tylko wyda sygnał dźwiękowy w razie naruszenia zamka czy otwarcia drzwi. Zareaguje także na próby odkręcenia koła lub wprowadzenia na lawetę. W przypadku uszkodzenia zaparkowanego auta dowiesz się o nim natychmiast właśnie za pośrednictwem alarmu samochodowego, nie rozmazanej kartki znalezionej za wycieraczką. Z kolei informacje wysyłane przez czujki dymu, gazu czy temperatury to oczywiste zabezpieczenie nie tylko Twojego auta – w tym przypadku alarm samochodowy zadziała też na korzyść garażu, a więc nierzadko całego domostwa.
Sama wiedza o zdarzeniu to dopiero połowa sukcesu, dlatego nowoczesny alarm samochodowy skonfigurowany z systemem monitorowania pojazdów nie tylko precyzuje rodzaj zagrożenia, ale umożliwia Ci też natychmiastowe działanie – także zdalne. Powiadomienie może zostać automatycznie wysłane także do centrali agencji ochrony, z którą współpracujesz, a aplikacja MyJablotron umożliwi zdalną reakcję na podstawie sygnału z alarmu samochodowego – np. otwarcie drzwi garażowych w przypadku podniesienia stężenia gazu w powietrzu, albo po prostu… zamknięcie zamka centralnego czy wyłączenie świateł, jeśli zdarzyło Ci się o tym zapomnieć.

Monitoring pojazdów firmowych w służbie bezpieczeństwa i… oszczędności!

Wszystkie opisane wyżej walory instalacji alarmu samochodowego powielają się oczywiście (i zwielokrotniają!) w przypadku większej floty. Rozwiązania proponowane w ofercie systemów Jablotron będą doskonałe dla małych i średnich przedsiębiorstw i komponują się wprost idealnie z funkcjami monitorowania pojazdów. Te z kolei są kwestią nie tylko bezpieczeństwa, ale też usprawnień logistycznych oraz realnych oszczędności! Monitoring pojazdów daje bieżące informacje, na podstawie których centrum logistyczne może aktualizować sieć tras wybierając te najbardziej optymalne. Znacznie łatwiej jest także kontrolować zużycie paliwa – dzięki monitorowaniu pojazdów optymalizacja kosztów eksploatacyjnych staje się widoczna gołym okiem.

Bardzo precyzyjna wiedza na temat lokalizacji pojazdu jest też nieoceniona, gdy dojdzie do wypadku, utraty kontaktu z kierowcą czy innego rodzaju zdarzenia losowego; monitoring pojazdów mocno podnosi sprawność reakcji w tego typu sytuacjach. Pozwala też utrzymać w ryzach sposób użytkowania aut służbowych: monitoring pojazdów wiąże się bezpośrednio z ewidencją czasu jazdy czy takimi detalami, jak chociażby styl poruszania się po drogach (niezależnie od tego, czy interesuje Cię w kontekście wizytówki firmy czy – ponownie – ekonomii eksploatacji maszyn). I jeśli już o maszynach mowa… Pamiętaj, że udogodnienia, jakie oferuje alarm samochodowy i monitoring pojazdów nie są zarezerwowane wyłącznie dla aut osobowych – mogą objąć samochody dostawcze (z uwzględnieniem części ładunkowej!) czy na przykład maszyny budowlane lub kampery oraz przyczepy kempingowe.

Gdzie monitoring pojazdów i alarm samochodowy wykażą się najlepiej?

Prywatne auta osobowe

 • Oprócz oczywistych zalet bezpieczeństwa niezawodny tercet alarmu samochodowego, monitoringu pojazdu oraz spinającej to wszystko aplikacji MyJablotron daje ogromny komfort użytkowania jednego samochodu np. w rodzinie, w której prawo jazdy posiada kilka osób - od bieżącej informacji, kiedy auto “wróci” do domu po przysłowiowy “święty spokój”, gdy możesz obserwować poczynania Twojej pociechy - świeżo upieczonego kierowcy. Nie należy też zapominać o przypadkach ekstremalnych, które niestety - jak pokazały ostatnie lata - przy obecnym pędzie i zamieszaniu dnia codziennego zdarzają się i mogą się zdarzać nadal; chodzi o omyłkowe pozostawienie w zamkniętym aucie osoby śpiącej, dziecka czy psa. W tym przypadku czujki ruchu, na których opiera się alarm samochodowy, nie pozwolą zapomnieć o śmiertelnym zagrożeniu, a aplikacja umożliwi natychmiastowe otwarcie okien.
 • Flota małego lub średniego przedsiębiorstwa

 • Szerokie możliwości konfigurowania systemów alarmu samochodowego z opcjami monitoringu pojazdów przekładają się na swobodę w tworzeniu rozwiązań optymalnych dla konkretnego rodzaju floty; nasi doradcy dostosują je w oparciu o rodzaj pojazdów (osobowe, dostawcze mniejsze i większe, maszyny budowlane lub użytkowe… albo kombinacja wszystkich wymienionych) a także sposobu i obszaru ich użytkowania.
 • Pozostałe pojazdy

 • Profesjonalny monitoring pojazdów wcale nie musi dotyczyć wyłącznie samochodów! O ile bardziej komfortowa będzie podróż kamperem wyposażonym w dobry system alarmowy? O ile raźniej będzie pozostawić w marinie motorówkę czy żaglówkę monitorowaną i zabezpieczoną alarmem? Ba! Systemy alarmowe Jablotron przygotowane dla zabezpieczenia aut i monitorowania pojazdów mogą posłużyć nawet do ochrony obiektów zdecydowanie nieruchomych, jak np. kontener transportowy czy dźwig pozostawiony na placu budowy. Rozwiązania rodzą się na bazie potrzeb - dlatego w kwestii monitoringu pojazdów oraz skonfigurowanych z nim systemów alarmowych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami!
 • NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA

  MASZ PYTANIA

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  WSPARCIE TECHNICZNE

  tel: +48 61 847 80 24
  mail: biuro@jablotech.pl

  GODZINY OTWARCIA

  Pon - Pt: 8:00 – 16:00
  Sob - Nd: Zamknięte

  DLA NASZYCH KLIENTÓW