PON - PT 8:00 - 16:00
(61) 847 80 24

Automatyka Budynkowa

Innowacyjne rozwiązania automatyki budynkowej umożliwiają sterowanie nie tylko oświetleniem czy wentylacją, ale także innymi elementami instalacji budynkowej.

Automatyka domowa, czyli home, sweet… smart home!

Zapewnienia, że “samo się nie zrobi” można już włożyć między bajki. Owszem, zrobi się samo! A nazywając rzeczy po imieniu: zrobi się automatycznie, z Twoim udziałem lub nawet bez niego – w zależności od tego, jak zaprogramowany zostanie Twój inteligentny dom. Smart home (i oczywiście nie tylko smart home, bo systemy automatyki budynkowej dotyczą także lokali użytkowych czy przemysłowych) to prawdopodobnie najbardziej namacalny symbol technologii XXI wieku. Możliwe, że pierwsze skojarzenia, jakie może rodzić automatyka domowa, są dość pejoratywne: zbytek? Fanaberia? A może szczyt lenistwa? Tymczasem priorytetem w przypadku tzw. smart home jest oszczędność. I nie tylko oszczędność czasu, ale przede wszystkim energii. Co oznacza, że automatyka domowa to połączenie ekologii, oszczędności finansowej oraz… wygody. Połączenie doskonałe? Nie na darmo mówimy przecież o inteligentnym domu!

Smart home – Twoja sprytna skarbonka

Im większa powierzchnia obiektu, który chcesz objąć automatyką budynkową, im więcej elektrycznego wyposażenia, tym większe oszczędności finansowe! Niektóre w skali doby (kiedy system smart home odcina na przykład dopływ prądu do wybranych urządzeń elektrycznych, np. telewizora, pralki czy komputerów), inne – w skali tygodni i miesięcy, kiedy wyjeżdżasz na wakacje lub delegację i możesz na jakiś czas zostawić “przy życiu” jedynie lodówkę. Chyba że inteligentny dom powiadomi Cię o spadku temperatury – wtedy możesz zdalnie włączyć ogrzewanie, by zadbać o swoje rośliny doniczkowe. A na dobrą sprawę… nawet tego nie musisz robić, bo automatyka domowa jest przecież stworzona do programowania. Wystarczy więc ustawić temperatury graniczne, przy których smart home sam włączy lub wyłączy ogrzewanie!

W smart home dzień zawsze zaczyna się dobrze

Tak, ekonomia jest ważna, ale trzeba przyznać, że inteligentny dom to dom najzwyczajniej w świecie… wygodny. Bardzo wygodny! I nie chodzi tu absolutnie o prostą radość z opuszczenia rolet bez opuszczania kanapy (z którą automatyka domowa może się głównie kojarzyć). Chodzi o takie zaprogramowanie swojego smart home, by na każdym kroku pewne subtelności miały realny wpływ na poprawę jakości życia Twojego i Twojej rodziny. Jakie subtelności, zapytasz? Choćby początek dnia. Zdziwisz się, jak automatyka budynkowa może uczynić go idealnym! Inteligentny dom umożliwi Ci na przykład automatyczną zmianę temperatury w ciągu nocy, zapewniając zdrowy sen przy 16 stopniach Celsjusza, a nad ranem – przyjemne wyjście spod kołdry (bo od godziny 5 temperatura nieco podskoczyła). Wyjście zresztą żwawe i pełne wigoru, bo od pewnego czasu rolety zaczęły stopniowo wpuszczać do Twojej sypialni pierwsze promienie dnia, żeby łagodnie wybudzić Cię ze snu. A może chcesz pobudzić jeszcze jakieś zmysły? Nie ma najmniejszego problemu, by Twój smart home dawkował Ci delikatne i ulubione dźwięki natury, jeśli tylko uznasz, że budzenie się wśród szumu drzew lub strumyka będzie znacznie przyjemniejsze!
Oczywiście! Da się bez tego żyć, jak wykazują setki i tysiące lat rozwoju cywilizacji. Istotne są jednak dwie rzeczy: po pierwsze, automatyka domowa to inwestycja dotycząca nie tylko jakości życia, ale też ekonomii (o czym już mowa była wyżej) oraz bezpieczeństwa (o czym za chwilę). Jeżeli więc niejako “przy okazji” możesz pozwolić sobie na te nie niezbędne do życia, ale jednak bardzo życie umilające drobiazgi, jakie oferuje smart home, to… nadal brzmi to jak zbytek? Druga kwestia: coraz częściej zapewne słyszysz, że im szybciej świat pędzi, im więcej bodźców przybywa, tym bardziej konieczne staje się zadbanie o siebie od podstaw. Opis idealnej pobudki to ledwie przykład tego, jak automatyka domowa może realnie wpłynąć na samopoczucie Twoje i Twoich bliskich, na uczynienie z inteligentnego domu prawdziwej ostoi, w której – zamiast kolejnych zadań do odhaczenia – czeka Was codzienna regeneracja. Tak jak małe uporczywości mogą konsekwentnie budować napięcie i permanentny stres, tak i subtelne, codzienne ułatwienia zapewniane przez inteligentny dom potrafią wprowadzać poczucie bezpieczeństwa i równowagi!

Automatyka domowa w służbie bezpieczeństwa!

Są takie pary, które właśnie razem funkcjonują najlepiej: jajko i majonez, mała czarna i szpilki albo… automatyka domowa i system alarmowy. Instalacja systemu alarmowego Jablotron 100+ w inteligentnym domu to stworzenie zarówno jednemu jak i drugiemu systemowi najszerszego wachlarza możliwości zastosowania swych funkcji. Co więcej – współpraca obu układów może być w pełni automatyczna: czujka ruchu uruchamiająca blokady drzwi, sygnał z czujnika czadu otwierający rolety zewnętrzne… Ale równie dobrze może też zwiększyć Twoje pole manewru, chociażby przez wykorzystanie kamer przekazujących obraz “live” oraz aplikacji MyJablotron, pozwalającej Ci swobodnie sterować zarówno systemem alarmowym, jak i całą automatyką domową – i w ten sposób decyzje oraz działania podejmować natychmiast!

A gdyby tak automatyka domowa zmieniła się na… firmową?

W kontekście siedziby firmy czy przedsiębiorstwa na prowadzenie zdecydowanie wysuwa się pierwszy z trzech wymienionych wyżej profitów, jakie oferuje automatyka budynkowa. Oszczędności rosną ramię w ramię ze wzrostem liczby pracowników, metrów kwadratowych powierzchni czy np. sprzętu elektrycznego obecnego tym razem nie w smart home, lecz… smart office. Wystarczy chociażby codzienne, automatyczne wyłączenie światła o godzinie 18:00, nocne wstrzymanie pracy klimatyzacji lub ogrzewania czy odłączenie zasilania nieużywanych nocą sprzętów – to daje obraz, jak automatyka budynkowa nie tylko z automatu nadrabia to, co człowiekowi może wypaść z głowy, ale też w ciągu jednej chwili ogranicza i koszty, i negatywny wpływ eksploatacji biura na środowisko naturalne.

NOWOCZESNE ROZWIĄZANIA W ZAKRESIE SYSTEMÓW BEZPIECZEŃSTWA

MASZ PYTANIA

tel: +48 61 847 80 24
mail: biuro@jablotech.pl

WSPARCIE TECHNICZNE

tel: +48 61 847 80 24
mail: biuro@jablotech.pl

GODZINY OTWARCIA

Pon - Pt: 8:00 – 16:00
Sob - Nd: Zamknięte

DLA NASZYCH KLIENTÓW